Yerel SEO

Google Benim İşletmem: Video Kaydı İle Doğrulama

Google Benim İşletmem (Google My Business - GMB), size hangi doğrulama seçeneklerini sunacağını belirlemeden önce birkaç faktörü inceler. GMB, işletmenizin sektörünü, sektörünüzdeki spam düzeyini, konumunuzu ve bir hizmet alanınız veya hibrit işletmenizin olup olmadığını dikkate alacaktır.
ugur-eskici-500px

Uğur Eskici

17/12/2021 - 2 dakikalık okuma

Google’da işletme adınızı ve diğer bilgilerinizi güncellemek için öncelikle işletmenizi doğrulamanız gerekir. Bunu yaparken işletme bilgilerinizin doğru ve bu bilgileri sizden başkasının düzenleyemediğinden emin olmanız kritik. Özellikle SEO ve pazarlama süreçlerinde markanın tüm bileşenlerde görünür olması oldukça önemli bir konu; işletmenin de muhakkak Google Benim İşletmem kaydının olması gerekli.

Google Benim İşletmem ürününe kaydınızı yaptırırken, Google’ın sunduğu farklı doğrulama tipleri var. Bunlar:

  • Telefon ile Doğrulama
  • E-posta ile Doğrulama
  • Search Console ile Doğrulama

Artık yeni bir doğrulama yöntemi daha var 🙂

Video Kaydı ile Doğrulama

Google Benim İşletmem (Google My Business – GMB), size hangi doğrulama seçeneklerini sunacağını belirlemeden önce birkaç faktörü inceler. GMB, işletmenizin sektörünü, sektörünüzdeki spam düzeyini, konumunuzu ve bir hizmet alanınız veya hibrit işletmenizin olup olmadığını dikkate alacaktır.

Bu mükemmel bir sistem olmasa da, GMB size buna dayalı bir dizi doğrulama seçeneği sunacaktır. Bu nedenle, yalnızca posta kartıyla doğrulama yapabilir veya posta kartı, telefon ve e-posta doğrulaması arasında seçim yapabilirsiniz.

Gerçek şu ki, görüntülü doğrulama yaygın olarak sunulmamaktadır. Görüntülü doğrulamanın yalnızca diğer yöntemler art arda başarısız olduğunda bir seçenek haline geldiğini de gözlemledik.

Artık işletmenizi videosuyla doğrulamasını yapabilirsiniz. Bunun için;

1. Adım: Videonuzu ekleyin

Video kaydedip yüklemek için mobil cihaz kullanmanız gerekir. Sahip olduğunuz mobil cihaz türü için aşağıdaki adımları uygulayın:

2. Adım: İncelemeyi bekleyin

Videonuzu yüklendikten sonra incelenmesi gerekiyor. Bu süre 5 iş gününü bulabilir.

  • Doğrulanırsanız bir bildirim alırsınız.
  • Video üzerinden işletmenizi doğrulayamazsak “Şimdi doğrula” düğmesi döndürülür. Farklı bir doğrulama seçeneğini kullanabilirsiniz.

3. Adım: Videonuzu silin

  1. Bilgisayarınızdan İşletme Profilinizi yönetmek için oturum açın.
  2. “Video doğrulama yüklemeleri” bölümünden Videoları sil‘i tıklayın.

Hepsi bu kadar 🙂

Google Benim İşletmem

Bilgi değişikliklerinden sonra yeniden doğrulama

İşletme bilgilerinin hatasız kalmasını sağlamak için bazı durumlarda Google, doğrulama işlemini önceden tamamlamış işletmelerin tekrar doğrulama yapmasını isteyebilir. İşletmenizle ilgili verdiğiniz bilgilerde yaptığınız bir değişiklik, bu yeniden doğrulamayı tetikleyebilir.

İşletmenizi yeniden doğrulamak için İşletme Profilinizde oturum açın ve belirtilen adımları uygulayın.

1 Yorum
H
Hüseyin bali

Sa.abi benden videolu doğrulama istenildi daha önce bir türlü açılmadı doğrulama adımı izlerken yönlendiriliyor sunuş fakat video açmıyor acaba telefonumuza hangi video uygulaması indirmeniz gerekiyor

Yorum Yaz

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları