Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Yeniden pazarlama (Remarketing) web siteniz ya da mobil uygulamanız ile daha önce etkileşime geçmiş kullanıcılara tekrar ulaşmanızı sağlayan bir pazarlama yöntemidir.

Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Yeniden pazarlama (Remarketing) web siteniz ya da mobil uygulamanız ile daha önce etkileşime geçmiş kullanıcılara tekrar ulaşmanızı sağlayan bir pazarlama yöntemidir. Oluşturduğunuz reklamlarınızı, sponsorlu içeriklerinizi siteniz ile daha önce etkileşime geçmiş kişilere yeniden pazarlama yoluyla ulaştırabilirsiniz. Bu sayede marka bilinirliğiniz artarken, potansiyel müşterileriniz ya da hedef kitlenizin satın alma işlemi yapması da kolaylaşabilir. Dijital pazarlama sektörünün en popüler yöntemlerinden biri olan yeniden pazarlama, doğru bir strateji ile oluşturulduğu zaman son derece etkili ve yararlı olabiliyor. Bununla beraber yeterince üzerine çalışılmamış yeniden pazarlama stratejileri, kullanıcılar tarafından olumsuz değerlendirme ile de karşılaşabiliyor. Yeniden pazarlama, dünya genelindeki milyonlarca internet kullanıcısının başına gelen bir durum. Satın alma eğilimi gösterdiğiniz bir ürünü araştırdığınızı düşünün. Bir süre sonra aynı ürünü ya da ürünün sahibi olan markayı internetteki reklamlarda görmeye başlayabilirsiniz. İnternet sitenizi ya da mobil uygulamanızı ziyaret edip satın alma gerçekleştirmeden çıkan kullanıcıları hedefleyebileceğiniz yeniden pazarlamaya, Instagram ya da haber sitelerinde de çokça karşılaşılır.

Örneğin, ev mobilyaları satan bir markanın web sitesini akıllı telefonunuzdan ziyaret edip belirli ürünleri incelemeye başladınız. Daha sonra hiçbir işlem yapmadan siteden çıktınız ve bir süre sonra Instagram hesabınıza girdiniz. Ana sayfada, takip ettiklerinizin paylaştığı fotoğrafları görürken sponsorlu bir içerik olarak o web sitesindeki ürünü / ürünleri görebilirsiniz. Yahut aynı şekilde bilgisayarınızdan girdiğiniz bir haber sitesinde de, daha önce gezindiğiniz web sitesindeki bir ürünü / ürünleri reklam olarak görebilirsiniz. İyi uygulandığı takdirde hem firmaların hem de müşterilerin işine gelen bu pazarlama tekniğinde kullanıcı tarafındaki olumlu durum şu olabiliyor: Bir web sitesinde gezinirken göreceğiniz alakalı – alakasız bir dizi reklam yerine, satın almaya eğilimli olduğunuz ürünlerin reklamlarını görmeniz daha makuldür. Şirketler, markalar açısından da bu işlem satın almayı artırabileceği için avantajlıdır. Yeniden pazarlama kendi içerisinde de farklılık gösterebiliyor. Yukarıda verilen örneğin yanı sıra, alışveriş sepetine ürün ekleyen ancak satın alma gerçekleştirmeyen kullanıcılara da ulaşabilirsiniz. Buna “odaklı reklamcılık” deniyor. Google Ads yeniden pazarlama (Remarketing) için sık başvurulan platformlardan biri. Standart yeniden pazarlama, dinamik yeniden pazarlama, video yeniden pazarlama gibi seçenekler sunuluyor.

Sözlükte Keşfet

GNU zip / Gzip

Gzip, çoklu işletim sistemleri için tasarlanmış dosya sıkıştırma ve açma programıdır.

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları