Google Görüntülü Reklam Ağı (Google Display Network – GDN)

Google görüntülü reklam ağı (Google Display Network - GDN), Google’ın anlaşmalı olduğu web sitelerinde görsel içerikli reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Google Görüntülü Reklam Ağı (Google Display Network – GDN)

Google görüntülü reklam ağı (Google Display Network – GDN), Google’ın anlaşmalı olduğu web sitelerinde görsel içerikli reklamlarınızın gösterilmesini sağlar. Görsel içeriklere dayalı bir reklam modeli olan Google görüntülü reklam ağı Google Ads içerisinde yer alan bir reklam modelidir. Google Ads paneli içerisinden “Görüntülü Reklam Ağı” seçilerek kullanılan bu model, reklamlarınızı oldukça geniş kitlelere ulaştırabilmenizi kolaylaştırır. Örneğin, Youtube üzerinden herhangi bir video izlediğiniz zaman karşınıza çıkan reklamlar Google görüntülü reklam ağına dahildir. Dünya genelindeki en büyük arama motoru olan Google, kendi bünyesinde milyonlarca web sitesi barındırdığından, ilgili web sitelerine Google görüntülü reklam ağı üzerinden reklam vermek de mümkün. Diğer reklam modellerine kıyasla daha fazla görüntülenme alan bu reklam modelini PC ya da akıllı telefon gibi pek çok cihazdan görebilirsiniz. Google görüntülü reklam ağına verilebilecek bir başka örnek internet kullanıcılarının favori web sitelerinde gezerken karşılarına çıkan görsel reklamlar olabilir. Bunun yanı sıra mobil cihaz ya da uygulama kullanırken karşınıza çıkabilecek bazı reklamlar da bu ağa dahildir. Peki bu reklam modeli nasıl çalışır?

Google görüntülü reklam ağında hedef kitlenize ulaşabileceğiniz birden çok seçenek sunulur. Google’a göre reklamlarınızın görünebileceği 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bu ağ dünya genelindeki internet kullanıcılarının %90’ına ulaşır. Reklam kampanyanız ile ilgili hedefleme yaparken de birden fazla seçenek arasından en ideal olanı tercih edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, Google görüntülü reklam ağı ile reklamlarınızı belirli bir içeriğe (meditasyon, formda kalma, yaşam tarzı vs.), belirli bir kitleye (falanca arabayı satın almak isteyen kullanıcılar) ya da belli bir konuma göre gösterebilirsiniz. Bu hedeflemelerden birini kullanarak reklamlarınızın hedef kitlenize ulaşmasını kolaylaştırabilir, çok yüksek oranlarda görüntüleme alarak başarı elde edebilirsiniz. Google görüntülü reklam ağı, daha çok satın alma süreçlerinin başında olan kullanıcıların dikkatini çekmek için kullanılır. Ayrıca kullanıcıların önceden arattıkları bir ürünü / hizmeti onlara tekrar hatırlatmak (yeniden pazarlama) için de Google görüntülü reklam ağını kullanabilirsiniz.

Sözlükte Keşfet

HTTP Durum Kodları: 4xx

4xx durum kodları, erişilmek istenen web sitesine / sayfasına ulaşılamadığı zaman ortaya çıkan...

Python

Python, nesne odaklı yüksek seviye programla dili olarak piyasaya sürülmüştür. Web uygulamaları, yazılım...

Vlogger

Vlogger, “video blog” kelimesinin kısaltması olan vlog teriminden türemiştir ve belirli konularda video...

NoSQL

İlişkisel olmayan veri tabanı anlamına gelen NoSQL, verileri depolamak ve almak üzerine yönetilen...

Bağlantı Metni (Anchor Text)

Bağlantı metni (Anchor Text), hedef web sayfasını açmanızı sağlayan tıklanabilen köprü metni bağlantısında...

Kirli Veri (Dirty Data)

Kirli veri, işletmeler için hatalı, eksik, tutarsız veya yanlış olan verileri ifade etmektedir....

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları