Sık Sorulan Sorular (Frequently Asked Questions – FAQ)

Sık sorulan sorular (Frequently Asked Questions - FAQ), müşterilerin / kullanıcıların sorma olasılığı olan soruların yanıtları ile beraber ilgili web sayfasında sunulmasıdır.

Sık Sorulan Sorular (Frequently Asked Questions – FAQ)

Sık sorulan sorular (Frequently Asked Questions – FAQ), müşterilerin / kullanıcıların sorma olasılığı olan soruların yanıtları ile beraber ilgili web sayfasında sunulmasıdır. Özellikle online alışveriş sitelerinde, e-ticaret sitelerinde çokça görebileceğiniz sık sorulan sorular, müşterilerin daha önceden destek hattına ulaşıp paylaştığı geri bildirimlerden de oluşabilir. Bu tür web sayfalarında yer alan sık sorulan sorular, müşterilerin merak ettiklerine, sorularına yanıt buldukları oldukça önemli bir bölümdür. Yine e-ticaret siteleri üzerinden açıklamak gerekirse; müşteriler ile doğrudan iletişim kurmanın en güvenli yollarından biri de bu soruları yanıtları ile beraber oluşturup sunmaktır. Bunun bir güven ilişkisi kurmasının en önemli nedeni ise e-ticaret sitelerinden alışveriş yapan müşterilerin, güvenlik sertifikalarından ödeme sistemlerine kadar pek çok konuyu merak etmesi. Bunu, kendi online alışveriş deneyimleriniz üzerinden de hesap etmeniz oldukça kolay. Bir ürün / hizmet satın alacağınız web sitesinde sık sorulan sorular bölümü olması, aklınıza takılan pek çok konu hakkında yanıt almanızı sağlar. Bu, alışveriş yapmaya devam etmenizi dahi sağlayabilecek bir güce sahip.

Kullanıcılar, güvenli alışverişe oldukça önem verdiğinden konuyla ilgili web sitenizin durumunu sık sorulan sorularda ortaya koyabilirsiniz. Tabii ki, iade politikalarından üye olmadan alışveriş yapmaya, kargo hizmetinden farklı konulara kadar da sık sorulan sorular bölümünüzü doldurmanız gerekir. SSS sayfaları olarak da adlandırılan sık sorulan sorular bölümü, oluşturduğu güven ilişkisinin yanı sıra hem müşteriye hem de web sitesine zamandan da kazandırır. Müşteri destek hattının yükünü de azaltabilen bu sayfalar SEO konusunda da size değer katacaktır. Ürünleriniz, hizmetleriniz, sunduklarınız nezdinde oluşturduğunuz sık sorulan sorular sayfası, Google için de önemlidir ve bir SEO değeri vardır. Peki bu sayfalarda ne tip sorular olmalı? Bunun için önce bir müşteri gibi düşünmekte yarar var. “Ben bir müşteri olarak bu web sitesinde en çok neleri merak ediyorum?” sorusuna vereceğiniz yanıtlar, SSS sayfalarınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu sayfalarda kaç soru olacağı da sektöre, verilen hizmete göre değişebilir. Sorulara vereceğiniz yanıtların açık ve net olmasına da özen göstermelisiniz. Konumlandırma açısından da bu sayfaların site üzerinde görünür bir yerde olması yararınıza olacaktır.

Sözlükte Keşfet

NoSQL

İlişkisel olmayan veri tabanı anlamına gelen NoSQL, verileri depolamak ve almak üzerine yönetilen...

Oyunlaştırma (Gamification)

Oyunlaştırma (Gamification), oyunlarda kullanılan ödüllendirme sistemlerini, rekabet unsurlarını iş dünyası başta olmak üzere...

Oturum (Session)

Oturum, en kısa haliyle, herhangi bir tarayıcı üzerinde açılan bir sayfadaki kullanıcı bilgilerinin...

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları