Mantıksal Analiz Platformu

Mantıksal analiz platformu, kurumsal ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış olan sınırsız özelliklere sahip bir teknoloji çözümüdür. Bilgisayar ağı ve sistem içerisinde gerçekleşen olayları izlemek, raporlamak ve analiz etmek için kullanılan yazılım platformudur.

Mantıksal Analiz Platformu

Mantıksal analiz platformu, kurumsal ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış olan sınırsız özelliklere sahip bir teknoloji çözümüdür. İngilizce “Analytics Platform” olarak bilinen bu kavram, veri yönetimi, hazırlama ve analizleri süreçlerinden oluşmaktadır. Genellikle şirket içlerinde ya da bulut sistemi üzerinde kullanılmaktadır. Çoğunlukla bilgisayar ağı ve sistem içerisinde gerçekleşen olayları izlemek, raporlamak ve analiz etmek için kullanılan yazılım platformudur. Genel kullanım alanları ise ağ güvenliği, performans izleme, sorun teşhis etme veya olay yönetiminde bulunma gibi alanlarda kullanılmaktadır.  Büyük veri tabanına sahip olan şirketler başta olmak üzere, kullanıcıların taleplerini karşılamak için de mantıksal analiz platformunun oluşturduğu birleşik çözüm sistemi kullanılabilmektedir. Bu çözüm, verilen ortaya koyduğu bilgilere, veri kayıtlarına ihtiyaç duyan işletmelere bir yazılım ya da bulut tabanlı bir hizmet (SaaS) olarak sunulabilmektedir. Bunun yanında işletmelere etkili bir şekilde karar vermeleri için veri modelleri uygulaması da sunmaktadır. Böylece kayıt altında ola bilgiler zengin ortamlarda değerli olabilmektedir. Birçok işletme mantıksal analiz platformunu iş performanslarını tanımlamak ve iyileştirmek için bu yöntemden yararlanmaktadır. Bu sistem daha çok kurumsal karar yönetimi, büyük veri analitiği, SKU optimizasyonu, tedarik zinciri analiği, normatif analitik, web analiği, çağrı analitiği, risk analizi, görsel analizi, satış gücü boyutlandırma ve optimizasyonu gibi daha pek çok alanda yapılan analizleri ile yaygındır.

Mantıksal analiz platformunun işletmeler açısından pek çok avantajları da bulunmaktadır. Bu sistem iş yönetimi ve analitik uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Salt okunur bir özelliğe sahip olan mantıksal analiz platformu, satış performansı, envanter seviyeleri gibi geçmiş iş verilerini depolamaktadır. Böylece performans, ölçeklenebilirlik ve kullanım kolaylığı gibi avantajlara sahiptir.  Analitik analiz platformları, daha fazla işlemci ile çalışarak birçok işlemi güvenli hale getirmek ve senkronize bir şekilde çalışmasını sağlamak için kapsayıcı yapılardan yararlanmaktadır. Böylece işletmeler, birden fazla işi operasyonel bir şekilde yönetebilmek için kapsamlı bir analitik platformuna ihtiyaç duymaktadır. Bu aşamada da mantıksal analiz platformları devreye girerek kullanıcıların ekipler arasındaki inovasyonunu teşvik etmektedir. Kuruluş genelinde veri hazırlama için harcanan süreyi azaltmaya yardımcı olurken güvenilir iç görü ve verileri entegre ederek bu iç görülere ulaşma süresini hızlandırmaktadır. Böylece hızlı ve mantıksal kararlar almakta yardımcı olmaktadır.

Sözlükte Keşfet

MongoDB

MongoDB, NoSQL (Not Only SQL) açık kaynak kodlu bir veri tabanı yönetimi sistemidir....

Hreflang Etiketi

Hreflang etiketi, içeriklerinizin farklı dil ve bölge hedeflerine de ulaşmasını sağlayabilen bir HTML...

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları