Mobil Uyumlu İçerik

Mobil uyumlu içerik, mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde açılacak şekilde tasarlanan ve kullanıcı deneyimini önceleyen web sitelerine deniyor.

Mobil Uyumlu İçerik

Mobil uyumlu içerik, mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde açılacak şekilde tasarlanan ve kullanıcı deneyimini önceleyen web sitelerine deniyor. Akıllı telefon ya da tabletlerin ekran boyutlarına duyarlı olan mobil uyumlu sitelerde, içerikleri okumak, görmek, takip etmek de kolay bir işlem haline geliyor. Dünya genelindeki internet kullanıcıların gün içerisinde mobil cihazları ile çokça etkileşime girdiğini de hesaba katarsanız, web sitenizin mobil uyumlu içerikler ile dolu olması son derece elzem. Öyle ki mobil çağın da geldiği kabul edilirse, web sitesini mobil uyumlu hale getirmeyenlerin işlerinin daha da zorlaşacağını öngörmek zor değil. 2015 yılında da Google’ın mobil kullanılabilirliğinin mobil arama sonuçlarında önemli bir SEO kriteri haline gelmesi, web site sahiplerinin bu konuya çok daha fazla eğilmesinin de önünü açtı. Akıllı telefon daha doğrusu mobil cihaz çağına girildiği için siz de sitenizi mobil uyumlu bir hale getirmek adına çeşitli işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Gerek dünya genelindeki internet kullanımlarının büyük oranda mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilmesi gerek müşterilerin yarısının yeni marka ve ürünleri mobil cihazlar üzerinden keşfetmesi de mobil uyumlu içeriğin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bu mobil uyum sitelerin / içeriklerin sağlayacağı en önemli faydalardan biri tabii ki SEO. Google gibi arama motorlarının, mobil uyumlu bir web sitesinin içeriğini daha kolay keşfettiği, indekslediği ve yönettiği de bir gerçek olduğuna göre SEO alanında bir adım öne geçmeniz mobil uyumluluk ile mümkün. Bir diğer avantajı ise yeni bir site tasarımına ihtiyaç duymamanız. Web sitenizin görünüşü birçok farklı cihazdan erişildiği halde aynı kalacaktır. Bu da iki adet web sitesi tasarlama zahmetinin önüne geçmenizi sağlar. Yaptığınız tüm güncellemelerin sitenize erişen bütün cihazlarda görülebilmesi de mobil uyumlu içeriğin / sitenin daha kolay yönetilmesi ve uygun maliyetli olmasını sağlıyor. Peki nasıl adım atmalısınız? İlkin masaüstü web sitenizi mobile çevirmek için CMS eklentisini kullanabilirsiniz. Özellikle WordPress sitesine sahip olanlar bundan daha çok yararlanabilir. Mobil duyarlı tasarımlar da sitenizin oluşumunda önem verebileceğiniz ilk konulardan biri. Kullanıcıların çabuk açılan ve sorunsuz olarak içerikleri takip edilebilen web sitelerine daha fazla yöneldiğini düşünürseniz, sitenizin hızını düşürmemeniz de önemli. Bu nedenle hızlı ve güvenilir bir hosting kullanmanız avantajınıza olacaktır.

Sözlükte Keşfet

Bot (Crawler)

Bot (Crawler), web sitelerini kendi belleğine almak için World Wide Web (www) üzerinde...

Hedef Kitle

Hedef kitle, gerçekleştirilen faaliyetlerin muhatabı olarak kabul edilen belirli demografik gruplardır.

Oyunlaştırma (Gamification)

Oyunlaştırma (Gamification), oyunlarda kullanılan ödüllendirme sistemlerini, rekabet unsurlarını iş dünyası başta olmak üzere...

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları