No Code

No Code, geleneksel kodlama ve programlama becerilerine gerek kalmadan uygulama ya da yazılım çözümleri oluşturmaya yardımcı olan bir yazılım geliştirme yaklaşımıdır.

No Code

No Code, geleneksel kodlama ve programlama becerilerine gerek kalmadan uygulama ya da yazılım çözümleri oluşturmaya yardımcı olan bir yazılım geliştirme yaklaşımıdır. Türkçesi “kodsuz geliştirme” olarak da tanımlanan No Code, yazılımcı olmayan kişilerinde herhangi bir program geliştirmesine olanak tanımaktadır. Grafiksel bir arabirim kullanılarak oluşturulan yazılımlar bir çeşit web geliştirme türüdür. Görsel geliştirme metodu olarak da bilinmektedir. Bu sistem ile ardı ardına gelen kodlar yazmaya gerek kalmaz. Klasik kodlamanın aksine görsel tasarım ortamından işlem yapılabilir ve istenilen gelişim sağlanabilmektedir. No Code platformları, karmaşık CMS tabanlı web sitelerinin ya da mobil için üretilen uygulamaların oluşturulması aşamasında tekrarlayan kodların otomatikleştirmektedir. Dolayısıyla No Code platformları hem zaman hem de para tasarrufu sağlayarak yazılım geliştirme sürecini hızlandırmaktadır. Yeni nesil teknolojiler ile entegre olan bu sistem gün geçtikte popülerleşmektedir. Temelinde IoT yazılımı yatan bu sistemde, sezgisel arabirim ve gerekli olan dosyaları sürükle bırak yöntemi uygulanarak pratik bir şekilde işlem yapılabilmektedir. Böylece karmaşık kodlar yazmadan IoT projeleri kolaylıkla geliştirilebilir. Geliştirme yöntemine dayanan bu yazılım uygulaması herhangi bir yazılım geçmişi olmayan uzmanlar tarafından da kullanılabilmektedir. Böylece BT ekiplerine bağlı kalmadan yazılım ve programlar geliştirilebilmektedir.

No Code, kullanım alanı olarak da oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu yazılımlar, finansman sorunu yaşayan girişimciler, mevcut uygulamalarını hızlı bir şekilde piyasaya sunmak isteyen işletme veya bireyler, freelance çalışanlar veya profesyonel danışmanlar, kaynak geliştirmek için sınırlı geliştiricilere sahip olan işletmeler gibi daha pek çok sektör ve projelere hizmet etmektedir. Bu yazılım sistemleri Low Code ile de benzer olup No Code’lar hız ve kullanıcı gelişimi açısından daha ileri seviye bir sisteme sahiptir. Tüm bunların yanında No Code’lar yenilikleri yakından takip ederek kısa sürede entegre olabilmektedir. Böylece kullanıcıların yapmak istediklerini kolay bir şekilde projeye, yazılıma dönüştürmektedir. Ara yüz oluşturma, görsel modelleme ve tekrar kullanım gibi özellikleri de bulunmaktadır. Tüm bunların yanında No Code yazılımları, yapay zeka ve görsel geliştirme ile çalışmaktadır. Bu sayede basit bir sisteme sahip olan bu sistemler, oluşturulan yazılımın hızlı bir şekilde deneme sürecinin başlamasını ve geri bildirim alınarak sistemin kolaylıkla geliştirilmesi sağlar.

Sözlükte Keşfet

Brief

Brief, Türkçede “kısaca anlatmak”, “ana hatları ile açıklamak”, “ön anlatım” gibi ifadelere denk...

Mobil Uyumlu İçerik

Mobil uyumlu içerik, mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde açılacak şekilde tasarlanan ve kullanıcı...

Google Analytics

Kullanıcıların web siteleri ile ilgili etkileşimlerini sunulan raporlar vesilesi ile görebileceğiniz Google Analytics,...

Geri Bağlantı (Backlink)

Geri bağlantı, genel kullanımıyla backlink, bir internet sitesinin başka bir internet sitesine yönlendirme...

Customer Churn Analizi

Customer Churn analizi, müşteri bağlılığını artırmaya ve müşteri kaybının sebeplerini tespit etmeye yönelik...

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları