Fiyat Karşılaştırma Sitesi

Fiyat karşılaştırma sitesi, kullanıcının almak istediği ürünlerin en uygun fiyatlısının hangi sanal platformda satıldığını gösteren bir web sitesi olarak tanımlanır.

Fiyat Karşılaştırma Sitesi

Fiyat karşılaştırma sitesi, kullanıcının almak istediği ürünlerin en uygun fiyatlısının hangi sanal platformda satıldığını gösteren bir web sitesi olarak tanımlanır. E-ticaret sitelerinin, sattıkları ürünlerin bilgisini bir XML dosya ile fiyat karşılaştırma sitesine aktarmasıyla süreç başlar. XML dosyalarda ürünlerin stok durumu, görselleri, fiyatları ve özellikleri yer alır. Bu bilgileri kendi sistemine entegre eden fiyat karşılaştırma siteleri, kullanıcılara uygun fiyatlı ürünleri listelemek üzere çalışır. Sanal mağazalardaki satış fiyatlarını genellikle ucuzdan pahalıya olarak gösteren bu siteler, kendisine kaydolan e-ticaret sitelerindeki ürünlerin fiyat bilgisini kullanıcıya sunar. Dolayısıyla aradığınız en uygun fiyatlı ürün için fiyat karşılaştırma sitesinin yönlendirmesiyle direkt ürüne gitmeniz mümkün. Yönlendirme başına para kazanan fiyat karşılaştırma siteleri hem kullanıcılar hem de site sahipleri için oldukça faydalı. Hedef kitlenin doğrudan ürüne gelmesine yardımcı olan bu siteler aracılığıyla müşteri yorulmadan en ucuz ürünü bulurken, sanal mağazalar da dönüşüm oranlarını kolaylıkla artırabilir.

Fiyat karşılaştırma siteleri pek çok yönden avantajlıdır. Ülkenin sanal mağazalarının tamamına yakınını bünyesinde barındıran bu siteler üzerinden en uygun fiyatlı ürünleri bulmak ve o ürünlere doğrudan ulaşmak mümkün. Ayrıca bu sitelerde listelenen ürünlerin siteyle bağlantısı olmadığı için, gerçekleşen satış sonrası çıkabilecek sorunlar da fiyat karşılaştırma sitelerini bağlamaz. Dolayısıyla aranılan ürünlerin uygun fiyatlısını kullanıcıya sunmak üzere geliştirilen bu siteler, satış sonrası hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Türkiye’de faaliyet gösteren fiyat karşılaştırma sitelerine örnek verecek olursak akakce.com, akrep.com, cimri.com ilk akla gelenler olarak sayılabilir. Ayrıca fiyat karşılaştırma sitelerine kayıtlı olan sanal mağazalar, bu siteler aracılığıyla aldıkları siparişlerde en düşük maliyetiyle satış yapmış olur. Müşteriler, fiyat karşılaştırma siteleri üzerinde değil, sanal mağaza üzerinde alışveriş yaptığı için ödediği tutar da direkt e-ticaret sitesinin hesabına aktarılır. Kullanıcı ve sanal mağaza açısından pek çok faydası bulunan fiyat karşılaştırma siteleri zahmetsiz ve hesaplı alışveriş imkânı sunarak müşteriye kolaylık sağlar.

Sözlükte Keşfet

Anahtar Kelime (Keyword)

SEO çalışmalarının belkemiği uygulamalarından biri olan anahtar kelime, yani Keyword, sitenizin / sayfanızın...

Nesnelerin İnterneti (IoT)

İnternet üzerinden diğer cihaz ve sistemlere ile veri bağlantısı, paylaşımı sağlayan aynı zamanda...

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları