Öne Çıkan Makaleler

Son Yazılar

Teknik SEO

Bilmeniz Gereken 5 SEO Trendi

SEO trendlerinden bahsettiğimiz bu makalede aynı zamanda SEO nedir, nasıl yapılır, SEO uyumlu içerik nasıl yazılır ve neden gereklidir gibi pek çok farklı sorunun da yanıtını bulabilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar!

Keşfet

SuperApp Nedir? SuperApp Nasıl Olur?

Son zamanlarda adını Getir ile birlikte sıkça duyduğumuz Super-app (SuperApp veya Super App olarak adlandırılabilir) kavramı aslında günümüzde son birkaç yıldan beri var. Peki tam olarak hangi uygulamalara super-app diyoruz, super-app olmak için hangi şartları taşımamız gerekiyor bunları detaylıca inceleyelim.

Keşfet

A’dan Z’ye Metaverse Nedir, Nasıl Kullanılır?

Günümüzde oyun dünyasının başını çektiği metaverse'te markalar dahi sanal araziler alıp tüketicileri ile farklı yollardan iletişime geçmeye başladı. Metaverse, Facebook'un kendi adını "Meta" olarak değiştirmesi ile de yıldırım hızıyla gündeme oturdu. Peki 3D cihazlar sayesinde 2 boyutluluğa elveda mı diyoruz,...

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler
24 Aralık, 2022

Teknopark 101 Eğitim Programı

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası kapsamındaki bazı destekler,...

DETAYLAR
28 Aralık, 2022 İstanbul

New Gen Awards 2022

New Generation Awards; Türkiye sınırları içerisindeki tüm şirketlerin blockchain...

DETAYLAR
Lead Generation

Landing Page Nedir, Ne İşe Yarar?

E-ticarette kullanıcılara / müşterilere vadedilen bilgiyi gerçekten verebilmek, bu anlamda hızlı olmak ustalık ister. Site tasarımınız öyle bir olmalıdır ki; kullanıcının tıkladığı sayfada, sunulduğu iddia edilen bilgilerin, hizmetlerin tamamı sade ve kolay anlaşılır bir şekilde karşısına çıkmalıdır. Aksi takdirde kullanıcıyı farklı...

Yerel SEO

Yerel SEO Nedir? Yerel SEO’yu Kalkındıracak İçerik Tüyoları

Genel anlamda açıklamak gerekirse SEO, internette yer alan mülkünüzün görünürlüğünü, trafiğini ve müşterilerinizin markanız hakkındaki farkındalığını organik yollarla artırmayı amaçlayan teknik çalışmalar bütünüdür. Bahsi geçen tüm çalışmaların ideal yapıldığı dünyada internet siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak, müşterilerin odak...

Kriko Sözlük

Tüm İçerikler

Zengin Snippet (Rich Snippet)

Kullanıcıya site hakkında daha fazla bilgi veren Zengin Snippet, klasik arama sonuçlarının üzerinde, birinci sıranın da üzerinde ayrı bir blok hâlinde gösteriliyor.

Devamını Oku

Zaman Serileri Analizi (Time Series Analysis)

Zaman serileri analizi (Time Series Analysis), belirli bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşen olayların ve işlemlerin analiz edilmesine yarar.

Devamını Oku

Yönlendirme Başına Maliyet (Cost Per Lead – CPL)

Yönlendirme başına maliyet (Cost Per Lead - CPL), bir e-ticaret sitesi sahibinin reklam yayıncısına yönlendirme başına ödediği maliyettir.

Devamını Oku

Yinelenen İçerik (Duplicate Content)

Yinelenen içerik (Duplicate Content), aynı ya da birbirine çok büyük oranda benzeyen içeriklerin birden fazla sayfada, sitede yer alması anlamına geliyor.

Devamını Oku

Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Yeniden pazarlama (Remarketing) web siteniz ya da mobil uygulamanız ile daha önce etkileşime geçmiş kullanıcılara tekrar ulaşmanızı sağlayan bir pazarlama yöntemidir.

Devamını Oku
Growth Hacking

Büyüme Pazarlaması (Growth Hacking) Nedir?

Bir çok pazarlamacı kendilerini "Büyüme Pazarlamacısı", nam-ı diğer "Growth Hacker" olarak adlandırıyor. Peki bu terim ne anlama geliyor? Kısacası durmaksızın denemeye ve müşterilerinizin benzersiz, değişen güdülerine ve tercihlerine yoğun bir şekilde odaklanarak, müşteri edinmek, onları meşgul etmek ve elde tutmak için...

Teknik SEO

Google MuM (Multitask Unified Model) Algoritması

Google, MuM algoritması yani Multitask Unified Model güncellemesini, bilgiyi anlama için AI teknolojisinde dönüm noktası olarak nitelendiriyor. Google’ın bu kadar önem verdiği, arama sonuçlarını baştan aşağı değiştirebilecek ve SEO uygulayıcılarının işini daha da zorlaştıracak bu algoritmanın ne olduğuna yakından bakalım.

SEO

Rich Snippet Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google başta olmak üzere pek çok arama motoru, kullanıcılara en iyi hizmeti vermek için her geçen yıl kendisini yeniliyor. Bir güncellemeyi peşi sıra diğeri takip ederken uzun yıllar geçerliliğini koruyan kavramlar da var. Rich snippet onlardan biri olarak oldukça öne çıkıyor.

Yerel SEO

Google Benim İşletmem: Video Kaydı İle Doğrulama

Google Benim İşletmem (Google My Business - GMB), size hangi doğrulama seçeneklerini sunacağını belirlemeden önce birkaç faktörü inceler. GMB, işletmenizin sektörünü, sektörünüzdeki spam düzeyini, konumunuzu ve bir hizmet alanınız veya hibrit işletmenizin olup olmadığını dikkate alacaktır.

DAHA FAZLA GÖSTER

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dijital pazarlama dünyasını takip etmek için hemen haber bültenimize abone olun!

Arama Sonuçları